Матеріали

3 характерні риси на користь клінкерної цегли

20.02.2024

При будівництві конструкцій, на які розраховані високі навантаження, все частіше використовують клінкерну цеглу, яка відрізняється самобутніми фізичними та хімічними властивостями. Виробництво такої цеглини вперше було налагоджено починаючи з 19 ст. на просторах Європи, обумовлене сильним браком будівельного каменю.

Клінкерна цегла та її відмінності від інших видів

При будівництві конструкцій, на які розраховані високі навантаження, все частіше використовують клінкерну цеглу, яка відрізняється самобутніми фізичними та хімічними властивостями. Виробництво такої цеглини вперше було налагоджено починаючи з 19 ст. на просторах Європи, обумовлене сильним браком будівельного каменю.

Клінкерний виріб, згідно з ГОСТом, описується як міцний, з низьким водопоглинанням. Ці характеристики гарантують йому безумовні переваги в експлуатації та надають йому особливих декоративних властивостей. Матеріал використовується і в обробних роботах, і для облицювання будівель.
Виріб відповідає певним стандартам та має форму паралелепіпеда. Поверхня цегли зовні має різноманітні фактури: гладку, шорстку, колоту та інші. Кольори представлені від світло-жовтого до темно-коричневого, не виключаючи також найпростіші градієнти. Існує більше сотні відтінків, які досягаються внаслідок специфічної температурної обробки.

Ознаки, що відрізняють клінкерну цеглу від інших видів

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС ВИГОТОВЛЕННЯ

Спеціальний вид тугоплавкої глини (жирний) – це основна сировина. У процесі випалу досягається температура близько 1300 °C. При тому, що звичайну цеглу формують і за 800 – 1000 °C.

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ

Серед керамічних блоків, клінкерні вироби займають чільну позицію, за цим показником. Матеріал стійкий до стирання. Цей параметр, наприклад, у якісного бетону, добре поступається клінкеру.

НИЗЬКЕ ВОДОПОГЛИНЕННЯ

Спеціальна технологія випалу дозволяє робити цеглу практично не гігроскопічною. Якщо порівняти опустити звичайну цеглу у воду, то вона здатна поглинути до 25 % вологи, тоді як клінкерна не > 8%. Варто зауважити, що лаковані і глазуровані поверхні не поглинають водяні пари. А це сприятливо впливає на показник морозостійкості.

Види клінкерної цегли

Цільове призначення даного виду будівельного матеріалу ділиться на кілька відгалужень:

►БУДІВНИЦТВО

Клінкерна цегла використовують для опорних елементів, на які заплановані сильні навантаження і як цегла на паркан. Це силові конструкції, на кшталт колон, сходів, стовпів, фундаменту та цоколя. Перелічені споруди відрізняються стійкістю, надійністю та довговічністю. У свою чергу кришка на паркан може надати унікальності та неповторності.

►ОБЛИЦЮВАННЯ

Відмінна риса фасадного клінкеру - це вражаючі декоративні особливості та широкий спектр кольорів. Додатково поверхню виробу можуть покрити глазурування. Ця дія забезпечить витривалість щодо атмосферних явищ та впливу сонячних променів. Крім стандартної прямокутної форми, цегла для облицювання може бути фасонною.

►ТРОТУАРНА КЛАДКА

 Для мощення садових, пішохідних, паркових доріжок використовують тротуарний клінкер. Враховуючи колосальну стійкість до стирання та інших механічних пошкоджень, матеріал чудово імпонує для використання у ландшафтному дизайні. Є надзвичайно довгослужбовцем та зберігає свій чудовий зовнішній вигляд.