Поризовані керамічні блоки з'явилися на будівельному ринку України відносно недавно і вже встигли зарекомендувати себе, як сучасний матеріал, що має ряд переваг перед іншими стіновими матеріалами. Практично під час будівництва будь-яких будівель у сучасному світі застосовуються керамічні блоки різноманітних розмірів та виробників.
Саме до поризованого керамблоку застосуємо термін «тепла кераміка». Виробники як сировина для виготовлення керамоблоків використовують глину, що забезпечує високі експлуатаційні показники. Ще одним важливим плюсом є екологічність глини, і як наслідок, екологічна безпека готового виробу. А також виправдана ціна.
Чому ж при виборі матеріалу для зведення стін варто купити керамічний блок? Розберемося в цьому детальніше.
Керамблоки Керамейя и Porotherm мають ряд переваг перед традиційною рядовою керамічною цеглою: правильну геометрію, сертифіковану гарантовану міцність М100/М125, легку вагу і високі теплотехнічні властивості. Поризація керамблока досягається шляхом попереднього введення в сировину спеціальних натуральних швидкозгоряних добавок (тирса або целюлоза), які при випалюванні блоку вигорають і створюють мікропорожнини в масі готового керамблока. Ці мікропорожнині за своєю суттю є ніби маленькими повітряними камерами і підвищують коефіцієнт опору блоку втрат тепла з приміщення назовні.
На сьогодні, Україна, як виробник керамоблоків, вже може надати достатній рівень якості продукції, яка легко конкурує із європейськими виробниками. Керамічні блоки поризовані - це міцний матеріал, який поєднує в собі результати новітніх технологічних розробок і вікові традиції керамічного виробництва. Марочна міцність складає М100 або М125, що дозволяє зводити багатоповерхові будівлі. Керамічний блок є великоформатним, що прискорює зведення стін та суттєво зменшує час будівництва. Також за рахунок порожнеч і пір він має меншу вагу в порівнянні з іншими матеріалами, що сприяє зменшенню навантаження на фундамент. Наявність системи «паз-гребінь» дозволяє досягти максимальної герметичності швів і мінімально знизити втрати тепла будинком, тобто стіни, побудовані з керамічних блоків, забезпечують оптимальний мікроклімат. Крупноформатний керамічний блок зручний у будівництві, оскільки дозволяє врахувати різні дизайнерські тонкощі, такі як неправильні форми еркери, дугоподібні стіни та інші. Тут наведено лише небагато позитивних якостей, які допомагають клієнтам зробити свій вибір і купити керамоблок, як основний матеріал для зведення стін.
Особливу увагу потрібно приділити тому, що існує два типи стінових блоків – поризовані та не поризовані.
Як сказано вище, при виробництві поризованих блоків Керамейя або Porotherm в глиняну сировину додаються легко загоряються добавки (целюлоза, відходи пінопласту, перемелена стружка і т.п.), які при випаленні повністю вигоряють і залишають після себе мікропорожнини. Ці мікропорожнини роблять структуру керамблоку як би пористою, пустотілою, що значною мірою зменшує коефіцієнт теплопровідності.
При виробництві не поризованих керамоблоків такі добавки не використовуються, тому коефіцієнт теплопровідності в такому матеріалі значно вищий. Крім того, він значно важчий, що призводить до зайвих витрат при будівництві, тому що навантаження на фундамент будівлі збільшується.
При виборі виробника керамічних блоків потрібно звертати увагу не тільки на ціну, а й на характеристики матеріалу. Цілком імовірно, що Вам можуть «всучити» керамічний блок, що не поризований, за ціною поризованого.
При кладці стінового блоку розміром, наприклад Porotherm 44 з використанням спеціального розчину, як теплий розчин кладки LM 21-Eот quick-mix, будинок не потребує додаткового утеплення, при цьому залишається дихаючим. Сучасні керамічні Керамейя і Porotherm блоки мають різноманітні розміри, що дає можливість втілювати в життя найсміливіші архітектурні рішення, комбінування блоків між собою дозволяє використовувати їх у комплексному будівництві. В наявності найбільш актуальні крупноформатні керамічні блоки - Porotherm 38 та Керамейя 38. Крім теплоефективності, керамблоки мають високі звукоізоляційні якості. Керамічні блоки виробників Porotherm та Керамейя відповідають високим сучасним вимогам будівництва, екологічній чистоті та іншим вищезазначеним характеристикам. Якщо Ви хочете комфортний будинок зі здоровим мікрокліматом, то виробники керамічних блоків Porotherm та Керамейя саме для Вас.
Під час роботи з виробом, слід пам'ятати, що, як і будь-який інший будівельний матеріал, вони мають свою функціональну класифікацію в залежності від місця застосування при зведенні стін. За функціональним призначенням розрізняють керамоблоки:
Залежно від місця застосування керамічні блоки відрізняються технічними та експлуатаційними параметрами. Відповідно, на основі всього цього і формується остаточна ціна, з якою можна ознайомитись у списку товарів вище.
Розуміння номенклатури важливе, щоб не допустити помилок під час роботи з даним будівельним матеріалом. Нижче наведено таблицю, яка допоможе підібрати керамічні блоки відповідно до їх функціонального застосування.
Призначення | Розміри в мм |
Для возведения несущих стен (ШхДхВ), мм | 248х380х238 |
380х248х238 | |
440х248х238 | |
Будівництво не несущих стін, перегородок між кімнатами | 100х380х238 |