Якщо ви раніше не стикалися з облицьовуванням фасаду за допомогою клінкерної плитки, тоді ця стаття для вас. У статті ви дізнаєтеся, з чого в першу чергу варто приступати, як підготувати фасад до облицювання, яке затирання варто вибрати під колір фасадної плитки.
Перш ніж приступити до роботи, необхідно підготувати основу. Дуже важливо, щоб вона була рівна, міцна та суха. Процеси осідання, схоплювання мають бути завершені. Слід розпочати розмітку від вікна, тому що ширина плиток після укладання у схилі значно зменшиться. Потім поступово перейти до перемичок.
Для позначення ширини плитки та цоколя скористайтесь олівцем та рівнем. Допустимо обрізати її у цокольному ряді, щоб вирівняти лінію шва. Це доречно, коли вікна знаходяться на різному рівні. Для фасадів потрібна точна розмітка провідних ліній горизонтальних площинах. Обов'язково прорахуйте кількість вигинів та ширину швів. Провідний рівень варто визначити перед початком монтажу, щоб у процесі роботи не виникало проблем. З урахуванням того, що перший плитковий ряд найбільше видно, кладку слід проводити вкрай старанно. Дуже зручно використовувати лазерний рівень або розмічальний шнур для укладання клінкеру.
Для клейки облицювання на несучій підставі варто використовувати клеючий розчин. quick-mix FX 500 Klinkier. Технологічні властивості якого:
Розчин для клейки готують відповідно до рекомендацій виробника, враховуючи пропорції води. Для отримання однорідної маси без грудок, візьміть дриль, оснащений мішалкою. Наше головне завдання - якнайретельніше розмішати розчин і, через 10 хвилин, перемішати знову. Готову масу потрібно використовувати протягом 2-3 годин.
Вибрано затирання quick-mix для опрацювання швів. Правильно розпочинати монтаж плитки з нижнього краю. Оптимальний варіант для приклеювання – нанесення розчину на обидві поверхні. На стіну його наносять зубчастим шпателем, а монтажну сторону клінкеру покриваємо шаром завтовшки близько 1 мм. Після цього плитку треба притиснути якомога міцніше, щоб забезпечити щільне прилягання та виключити утворення порожнього простору. По завершенні облицювання товщина затирання повинна бути не менше 3 мм.
Якщо монтаж проводиться всередині будівлі, то першу плитку першого ряду укладають на розі стіни. Про це не варто забувати. При зовнішніх роботах використовують клінкерну кутову плитку. Для зручності на перших етапах кладки можна застосувати дистанційні хрести. Однак зверніть увагу, що принцип звичайної плитки для ванних кімнат і клінкерної істотно відрізняється. При цьому допустимо застосовувати хрести для підтримки наступного шару, регулювати ширину швів, зберігаючи їх пропорції. Відстань, що рекомендується, між стиками від 10 до 14 мм. Іноді неминуче підрізання клінкеру. У цьому випадку підрізання має бути дуже ретельним та правильним.
Після приклеювання підвіконь, приступаємо до обробки віконних отворів. Поверхню необхідно захистити від забруднення, наклеюючи захисну стрічку або закриваючи плівкою. Щоб зберегти рівень стиків при обробці вікон, можна підрізати плитку. У разі слід виконувати підрізання дуже ретельно. Для оздоблення отворів можна скористатися кутовою клінкерною плиткою. Завдяки чому фасад достовірно імітуватиме традиційну цегляну кладку.
Заздалегідь підготовлені профілі слід прикріплювати як інші елементи. На естетику облицювання найбільше впливає узгодженість ліній стикування по всій його площині. У зв'язку з цим важливим є контроль рівня кожних декількох рядів укладеної плитки.
Важливо пам'ятати, що відмінності відтінків кольору клінкерної плитки випливають з виробничого процесу. Завдяки цим відмінностям, фасад, викладений клінкером, набуває природного вигляду. Щоб отримати рівномірний розподіл відтінків по всій поверхні, необхідно поперемінно брати плитку з різних упаковок. Бажано купити товар із однієї виробничої партії.
Клінкерна плитка, куплена додатково, через 6 або 12 місяців, може значно відрізнятися забарвленням від плитки, придбаної раніше.
У разі застосування в будівництві клінкерної плитки, товщина якої після приклеювання становитиме близько 15 мм, для затирання рекомендуємо використання спеціального розчину quick-mix. FM T з трасом Tubag.
Властивості якого:
Бажано здійснювати обробку сухим методом, не шламувати плитку. Після попереднього затвердіння емульсоїда ретельно очистіть шви, видаляючи залишки клею. Затирання можна починати не раніше, ніж через три дні, залежно від атмосферних умов. Розчин готуємо відповідно до рекомендацій виробника, завжди додаючи відповідну кількість води, перемішуємо для отримання однорідної консистенції. Рекомендується здійснення повної затиркирозчином quick-mix FM T з трасом Tubag накладенням за допомогою шпателя для затирання з нержавіючої сталі, стійкою до дії кислот. Затирання однієї поверхні слід здійснювати в одному робочому циклі, намагаючись якнайменше забруднювати плитку. Роботи слід проводити при температурі від 5 до 25 градусів Цельсія. Свіжий розчин необхідно захищати від впливу несприятливих атмосферних умов. Таких ка мороз, прямі сонячні промені та дощ. Неналежне забезпечення оптимальних умов під час будівельних робіт можуть бути причиною появи плям. На з'єднаннях між підвіконням та віконною рамою слід застосувати силікон або інший ущільнювач для захисту від води та вологи.
Ознайомившись із статтею, ви зможете самостійно провести кладку клінкеру. Тим не менш, при виникненні сумнівів у власних силах, все ж таки можете звернутися до професійних будівельників. Оскільки інформація, описана вище, це невеликий посібник для ваших перших кроків у ремонті.