Для того щоб зігрітися, як відомо, людина використовує вогонь, а для того, щоб було не тільки тепло, а й комфортно, потрібен якийсь димовідвід. Дим і кіптяву від вогнища, що зігріває, приносили масу незручностей, не кажучи вже про шкоду для здоров'я. Наші пращури домоглися відведення чада, але водночас йшло й багато тепла. Вперше димарі були описані грецьким філософом Теофрастом в IV столітті до н.е., які виглядали як спеціальні отвори в стінах древніх пекарень. У Європі в житлових будинках димарі почали споруджувати до середини XII століття, а в Російській імперії димарі набули поширення лише наприкінці XVII століття, перейнявши традицію у європейців.
Попередником труби для димоходу обмазані глиною. Вони забезпечували безпечний вихід продуктів згоряння та достатню для підтримки самого горіння тягу в печах. У старовинних особняках облаштовувалися камінні зали для опалення, у стінах яких крилися цілі системи взаємопов'язаних димоходів. У деяких районах Азії відведення диму відбувалося за допомогою облицьованих каменем довгих канавок, які проходили під підлогою, виконуючи функцію обігріву.
Наприкінці XV століття для зведення димаря почали використовувати цеглу. Споруджували міцні димові канали, які функціонують досі. Вони мають безліч переваг, але при безпосередньому контакті з димом не справляються з агресивними сполуками, які утворюються на стінках димоходу і з часом руйнуються. Спочатку такий процес відображається на кладці у вигляді темних розлучень, пізніше, крім візуальних вад, пошкоджена труба переставала справно виконувати свої прямі функції. Щоб уникнути цього, у класичні цегляні димарі почали вставляти вкладиші з кислотостійкої сталі, які нечутливі до дії агресивного конденсату. Ця проста та ефективна ідея належала американцям і датується серединою минулого сторіччя.
З того часу застосовувалися різні види димових труб: азбестоцементні, металеві, пластикові та скляні, але більшість не пройшла перевірку часом і не відповідає сучасним експлуатаційним вимогам для пічних димарів.
Однак практика показала, що висока якість та довговічність – це відмінні властивості та характерні переваги виключно керамічних димохідних труб.
Сьогодні все частіше застосовуються вже готові керамічні димарі та не стільки для вдосконалення існуючих цегляних труб, як при облаштуванні сучасних камінів, печей та всіх видів опалювальних приладів при новому будівництві. Такі конструкції відрізняються простотою монтажу, адже найчастіше нижня частина на замовлення споживача відразу збирається на заводі, а далі йде набірна труба, утеплена мінеральною ватою та облицьована блоками. Європейські виробники дають гарантію не менше 30 років на керамічні димовідвідні труби.
Компанія Hart Keramik належить саме тим виробникам, які гордо несуть звання «німецька якість». Підприємство веде свою історію вже понад 3 століття. Починали роботу як виробник керамічної тари для лікувальної води, про що підтверджує наявність виставкових зразків у європейських музеях та експозиціях. Пізніше виробництво було перекваліфіковано на випуск водопровідних керамічних труб. Згодом освоїли виготовлення димохідних керамічних труб. 1947 року в баварському місті Waldsassen, на кордоні з Чеською республікою, на базі зруйнованого у воєнний час заводу, було відбудовано новий завод Hart Keramik.
Він функціонував близько півстоліття, поки в 90-х роках на території комуни Schirnding у Баварії не був придбано ще один завод. У його розвиток були вкладені чималі інвестиції, і сьогодні тут сконцентровано всі виробничі потужності Hart Keramik. Головний офіс і досі розташований у невеликому німецькому містечку Waldsassen. Основний напрямок – це керамічні труби для димоходів. У цьому секторі організовано масштабне виробництво, впроваджено передові технології, і в результаті компанія HART Keramik посідає друге місце в Європі з виробництва та реалізації димовідвідних труб.
Керамічні труби та димохідні системи експортуються з Німеччини до 19 країн, зокрема й до України. Фірма АрігонБуд ексклюзивно представляє труби серії Klassik, які постачаються у вигляді димохідних систем та окремих сегментів труб для димоходів.