Матеріали

Впустіть клінкер в інтер'єр

21.02.2024

Застосування цегляної кладки у дизайні приміщень аж ніяк не новина. Це модно, надійно та небанально. Так само, як і метал, дерево та камінь, цегла вже стала класикою серед матеріалів, що використовуються для декорування та облицювання. Він універсальний, довговічний та екологічний.

Західні віяння принесли популярність на оформлення квартир та будинків у стилі «лофт». З'явився і набув популярності цей стиль у Штатах внаслідок заселення мешканців Нью-Йорка до непрацюючих промислових будівель Манхеттена. Залишки виробничих ліній, труб, балки перекриття, частини «голих» неоштукатурених цегляних стін залишали в початковому вигляді, або декорували ними приміщення. Інтер'єр при цьому набував неповторної атмосфери невимушеності і свободи.

Найчастіше стиль застосовується для великих просторів з високими стелями і вітражними вікнами, але також доречний і для квартир - студій, мансардних або горищних приміщень. «Лофт» оригінальний при проектуванні респектабельних ресторанів, ділових переговорних, дач та барів, винних льохів.

Характерною його особливістю та часто застосовуваним елементом є цегляна стіна або її імітація. Якщо будівля вже з історією, стару цегляну перегородку, очистивши від оздоблення, можна просто розкрити лаком. Така невигадлива процедура створить Вам своєрідний живий куточок у будинку, який можна поєднувати з будь-якими предметами інтер'єру. У нових будівлях такого ефекту можна досягти, облицьувавши стіну клінкерною плиткою «під цеглу», заощадивши при цьому на матеріалі і суттєво полегшивши стіну.

Сучасні виробники пропонують найширший асортимент, як цегли, так і плитки. Особливе місце в лінійці займає клінкерна цегла ручного формування. Маючи чудові технічні характеристики, цей матеріал вражає уяву своїм зовнішнім виглядом. При бажанні, можна вибрати клінкерну керамічну цеглу будь-якого кольору та відтінку: від білого до антрацитового, від лінійно-рівного до античного з підпалами, від гладкого до шорсткого з посипаннями з різних мінералів. Для виробництва клінкерної цегли використовуються виключно природні матеріали, а колір та фактура досягається лише завдяки пропорціям у складі шихти.

Перегородка зі штучного каменю не поступається за міцністю натуральному, а його декоративні властивості дозволяють задіяти кладку в інтер'єрі будь-якої кімнати.

Припустимо, хол. Може бути лаконічним, глянсовим, з великими заскленими поверхнями. Розбавити аскетичність приміщення можна ємною клінкерною стіною, розкривши її тонким шаром штукатурки. Це висловить фактуру цегляної кладки.

Якщо вітальня від холу відокремлена перегородкою, її також має сенс зводити з цегли. Таким чином, вирішується проблема поєднання різних стилів, кольору, фактур. Найчастіше загальна кімната – це найбільша кімната у будинку. Виходячи із назви, саме тут приймають гостей, проводять вечори, відпочивають. Таке місце не варто захаращувати деталями. Пари глибоких, насичених акцентів буде достатньо. Одним з таких традиційно вважається камін.

Класичним, але водночас колоритним рішенням облицювання джерела тепла та затишку стане фасадний клінкер. Цей матеріал чудово поєднується з масивним деревом, красивими шкіряними меблями, художнім куванням. Крім цього, він добре справляється з температурними коливаннями. Якщо Ваша кухня спланована як частина вітальні, підібрати цеглу для оздоблення стіни або її частини буде зовсім не проблемою. Але тут вже стає питання про плитку для підлоги, колір, фактуру і розмір якої важливо поєднати з іншими оздоблювальними матеріалами, меблями і технікою. Дуже часто при проектуванні заміських будинків, особливо у південних регіонах, роблять відкриту кухню як частину тераси. У такому випадку підлогу можна покласти клінкерною бруківкою, наприклад секцію біля робочої поверхні кухні.

Також керамічна цегла підходить і для дизайну ванної кімнати. Клінкер, попередньо імпрегнований гідрофобізатором на силіконовій основі, спокійно реагує на вплив вологи. Оброблена кладка не змінює кольори, не блищить, але при цьому стає міцнішою, не мажеться і не вицвітає. Така стіна чудово поєднується з більшістю сортів екзотичної деревини, глянсовою сантехнікою та її хромованими деталями.

Навіть спальню, виконану в строгому класичному стилі, кут з цегли ручного формування буде тільки прикрашати . Особливо романтичним є його поєднання з цінними породами дерева, текстилем та витонченими фіранками, кришталем та каменем, предметами інтер'єру ручної роботи, природними елементами. У такому випадку доречно використовувати цеглу білого кольору, рустовану або зістарену.

Дуже важливо при плануванні приміщень подбати про правильне освітлення. Воно може бути місцевим та загальним, природним та штучним. Організація освітлення повинна гармоніювати з архітектурою приміщення та забезпечувати максимальну функціональність простору. Наприклад, зональне світло може виділити цегляну стіну та зробити її домінуючою в інтер'єрі.

Як бачимо, проста, на перший погляд, облицювальна цегла, а особливо клінкерна, може збагатити Ваше оздоблення, зробити Ваш будинок солідним, неповторним, а головне, надійним та пристойним.