Часті питання про клінкерну цеглу, цеглу ручного формування, фасадну плитку.
- Питання. Чому між цеглою одного виду, є деякі відмінності в кольорі та мінімальні відхилення у розмірах? Чи це дефект цегли?
- Відповідь. Ні, це не дефект. Клінкерна цегла – натуральний продукт спікання глини та піску за температури 1100ºС. А все натуральне – неповторне. У цьому й полягає цінність клінкеру – він не рівномірний та не «пластмасовий».
Різні партії цегли можуть трохи відрізнятися кольором і розміром, що пов'язано, наприклад, з використанням різних шарів глини при видобутку та змінними погодними умовами в період заготівлі глини. Для будівництва об'єкта потрібно використовувати клінкерну цеглу з однієї партії виробництва, в процесі перемішуючи цеглу з різних (не менше 3-х) піддонів.
В результаті вийде цікава гра кольорів, а невеликі відмінності розмірів не будуть помітними.
- Питання. Яка допустима товщина вертикальних та горизонтальних швів у кладці клінкерної цегли?
- Відповідь. Згідно з практикою будівництва та рекомендаціями виробників цегли товщина горизонтальних та вертикальних швів, при використанні легких і звичайних розчинів має бути не менше 8 мм і не більше 15 мм. У зв'язку з невеликими відмінностями розміру клінкерної цегли та плиток, на стіні товщина швів не буде однакова (наприклад, завжди 10 мм). Хороший майстер шириною швів регулює розташування цеглини на стіні – це не помилка, а хороша практика, завдяки якій стіна виглядає натуральною, а не «пластмасовою».
- Питання. Чому, якщо взяти цеглу ручного формування, з неї «сипеться пісок»?
- Відповідь. Цегла ручного формування покрита шаром піску не випадково. Пісок тут виконує захисну функцію, що є незамінним під час укладання, транспортування та кладки цегли. Цей вид цегли не такий міцний і вологостійкий як клінкерний, він може розбитися і забруднитися. Часто буває, що під час затирання або укладання фасаду на лицьову сторону потрапляє розчин. Після закінчення будівництва фасаду, робітник повинен вичистити всю поверхню стіни (починаючи зверху, закінчуючи внизу), щоб видалити піщинки та забруднення. Після цієї процедури отримуємо чистий та красивий фасад.
- Питання. Як класти фасадну клінкерну плитку? Який вибрати ізоляційний матеріал?
- Відповідь. Плитку кладуть на ізоляцію з пінопласту, пінополістиролу або спеціальну фасадну ізоляцію. Пінопласт рекомендується зміцнити акриловою сіткою, зануреною в клей, а також прикріпити до стінки пластиковими дюбелями з металевим стрижнем всередині, щонайменше 4 шт./м² (дюбелі тримають поперечне навантаження і вага фасаду – один клей не впорається з таким навантаженням). Плитки приклеюємо до приготовленої таким чином основи за допомогою морозостійкого еластичного клею, який наноситься на стінку і на поверхню плитки зубчастим шпателем з нержавіючої сталі.
Якщо у Вас виникнуть інші питання, пов'язані із застосуванням клінкерної цегли або цегли ручного формування, звертайтесь до нас в офіс і наші фахівці дадуть відповіді на всі питання.